سونامی شپش در ایران

🔻کسانی که دانش آموز یا بچه مهدکودکی تو خونه دارند، میدونند که چند سالی هست متاسفانه این مشکل وجود داره و تو فصل مدرسه‌ها هم شدت می‌گیره.

🔻شپش موجود زنده‌ای هست که با کمی دقت میشه اونو توی موها دید و با خارش سر هم همراه هست. بنابراین‌‌ نباید با شوره سر اشتباه گرفته بشه.

🔻تخم “شپش” به شکل بیضی وسفید رنگ و کوچک که به ساقه مو و درز لباس می چسبه. هر کدوم از این تخم ها داخل یک کپسول بسیار چسبناک قرار گرفتند وبه فاصله کمی از ریشه مو جای که دما و رطوبت مناسب دارد جا میگیرند. پس از ۷روز شپش ها سر از تخم در می آورند
وطی مراحلی به شپش بالغ تبدیل می شوند که خارش سر شروع میشه و این خارش در اطراف گوش‌ها و نزدیک گردن بیشتره.

🔻استفاده از روغن زیتون، سشوار گرم کشیدن، سرکه و …از راه‌های درمان شپش است.

🔻اما یکی از راهکار سنتی برای درمان شپش استفاده از اسپند است

🔻مواد لازم: ۱قاشق غذاخوری پر اسپند آسیاب شده به همرا ۱ لیوان آبجوش برای موهای کوتاه…و ۲قاشق و ۲ لیوان برای موهای بلند( هنگام مبتلا شدن به شپش بهتر است موها را کوتاه کنیم)

🔻اسپند را آسیاب کرده بمدت ۱۵ دقیقه با آبجوش روی کتری دم کنید، سپس کل موها را با آن آغشته کرده و ۴۵ دقیقه با کلاه پلاستیکی یا کیسه پلاستیکی کاملا پوشش دهید سپس با آب رقیق و بدون وهیچ شوینده ای موها را آبکشی کنید.

🔻 توجه داشته باشید که این نسخه ممکن است حتی با یک بار استفاده شپش را از کاملا از بین ببرد اما به دلیل مقاومت تخم شپش بهتر است تا ۱۰ روز آن را انجام دهید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

  • آخرین مطالب